İzmir
İzmir
+90 232 345 00 65 info@detaykalite.com Aydınlıkevler Mah. 6783 Sokak No: 46/4 35640 Çiğli / İZMİR
TAHRİBATSIZ TESTLER
NDT
TARİBATLI TESTLER
Mekanik Testler - DT
PERİYODİK KONTROL
Servis
Detay Kalite Kataloğu

Korozyon Testi -Tuz Testi

DETAY KALİTE KOROZYON TESTİ – TUZ TESTİ

Bir ürünün korozyona yatkın ortamlara dayanıp dayanamayacağını bilmenin tek yolu, korozif ortamlarda test etmektir. Amaçlanan ortamlarda test, korozyonun normalde meydana geldiği oranlarda yıllar alacaktır. Bu yüzden, yüksek hızda korozyon oranları üreten koşullar altında test edilmesi gerekir. Korozyon testi laboratuvarımız, yılların birikmiş korozyonunu simüle etmek için hızlandırılmış koşullar altında korozyon testi ve korozyon izleme sağlayacak şekilde donatılmıştır.

Bazı standartlar, ekipmanın tipik bir tuz sisi korozyon testi gerektirenlerden daha korozif ortamlar için uygun olup olmadığını belirlemek için korozyon ölçümü gerektirir. Bu tip bir test gerektiren uygulamalar genellikle, malzemeler veya ürünler endüstriyel alanlar gibi asidik atmosferlerin bulunduğu alanlarda veya herhangi bir yakıt yakma cihazı tarafından üretilen egzoz varlığında depolandığında veya çalıştırıldığında belirtilir. Gerekirse, korozyon test laboratuvarımız egzozu simüle etmek için sülfür dioksit gibi gazlar kullanır.

Korozyon Hizmeti Gerektiren Sektörler

Havacılık ve Uzay – Uçak gemilerine asılan deniz uçağı sürekli olarak tuzlu bir atmosfere maruz kalır. Buna ek olarak, uçuş güvertesindeki uçaklar kalkış ve iniş sırasında sürekli olarak diğer uçakların egzoz dumanlarına maruz kalırlar. Daha az ciddi bir durumda, sivil uçaklar kıyı bölgelerindeki havaalanlarını ziyaret eder, ancak çevrede tuzlu hava ve motor egzozuna katkıda bulunan faktörler hala mevcuttur.

Otomotiv – Bir otomobilin neredeyse her bileşeni, akslardan ve u bağlantılarından motor parçalarına kadar korozyona karşı hassastır. Bu bileşenlerin yapıldığı malzemeler asit yağmuru ve yol tuzu da dahil olmak üzere birçok çevresel koşullara dayanabilmelidir.

Deniz – Ekipman bir gemide arızalandığında, onarımlar genellikle paslanmaya neden olan ve bunları çıkarmak için kapsamlı ısıtma gerektiren cıvatalarla karmaşık hale gelir. Onarımlar ayrıca gevşemeyen hortum kelepçeleri, açılı taşlama makinesi ile kesilmesi gereken hidrolik bağlantı parçaları ve mekanikler bunları çıkarmaya çalıştığında baskı altında kırılan braketlerden de etkilenir. Bazen korozyon, ekipman arızasının tek sebebidir – bu, deniz ortamlarında çalışan elektronik ekipmanlarda veya çalışma için deniz suyuyla doğrudan temasa dayanan mekanik ekipmanlarda olur.

Savunma – Savunma uygulamalarında, ekipmanın en zorlu ve en zorlu ortamlarda güvenilir bir şekilde çalışması gerekir. Birleşik Devletler Donanması, özellikle, tuzlu su korozyonunun silahlar ve diğer ekipmanlar üzerindeki etkileriyle rutin olarak önemli zorluklarla karşı karşıyadır.

Tıbbi – Belli nedenlerden dolayı tıbbi ekipmanın sıhhi kalması gerekir. Bu nedenle, tıbbi personel dezenfeksiyon amacıyla sık sık sert, kostik kimyasallar kullanır. Sert kimyasallar genellikle tıbbi uygulamalara yönelik ürünlerin tasarımı sırasında karşılanması gereken korozyon potansiyeline sahiptir.

Ticari Ürünler – Birçok ticari ve endüstriyel ürün rutin olarak aşındırıcı ortamlara maruz kalır, ancak uzun ömürlü güvenilir hizmet sunmaları gerekir. Bu ürünler yüzme alanlarında, gıda işleme tesislerinde, kimyasal tesislerde ve daha fazlasında bulunabilir.

Korozyon test hizmetlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa hemen bizimle iletişime geçerek aklınızdaki soru işaretleri kaldırabilir ve hangi konularda size yardımcı olabileceğimizi öğrenebilirsiniz.

tuz testi